מילון מונחים

כתבות אחרונות

מילון מונחים


אובליגו

מונח בלטינית Obligo שפירושו התחייבות. זהו מונח בנקאי אשר למעשה הוא רשימה מסכמת ומאגדת את כל הפעולות הבנקאיות ביחד עם : מסגרת האשראי של הלקוח, מסגרת והתחייבויות בכרטיסי האשראי, הלוואות שנלקחו וחובות שונים של הלקוח.

אשראי חוץ בנקאי

זוהי הלוואה אשר ניתנת על ידי גוף מימון חיצוני שאיננו הבנק. ישנם חברות מימון שונות כגון חברות אשראי, חברות ביטוח ואנשים פרטיים אשר בנתינת ההלוואה לא מבקשים כמו הבנק ערבים או מסתמכים על רשימת האשראי והנכסים והחובות הקיימים של הלווה. בעזרת הלוואה זו כמובן לא נפגעת רשימת האובליגו של הלקוח וגם האשראי בבנק . כך יכול הלווה להגדיל את סכום הכסף הזמין עבורו. למידע נוסף  על הלוואות חוץ בנקאיות.

הלוואה

הלוואה או אשראי זהו מושג בכלכלה שניתן לאדם, חברה או עסק על ידי הבנק, חברת המימון או כל מוסד פיננסי אחר. הלווה מתחייב להחזיר את סכום ההלוואה שלקח בתוספת ריבית המוסכמת על הצדדים, ובהתחייבות של זמן כל שהוא לפירעון ההלוואה מחודש עד כמה שנים. ישנם גופים פיננסים המבקשים ערבונות או מסמכים המראים את מצב האשראי של הלווה.  לחצו כאן וקבלו מידע שימושי על מגוון סוגי הלוואות.

הלוואת בלון

זוהי הלוואה בה בכל חודש מחזירים רק את התשלומים הנלווים, כלומר את הריביות למיניהן ורק בסופה מחזירים את כל סכום ההלוואה שביקשתם לקחת. הלוואה זו מומלצת רק במקרים בהם הלווה בטוח במאה אחוז שיכנס לו סכום כסף שאותו הוא לווה בקרוב או עד תום ההלוואה ושהוא מקציב את הכסף שיקבל לכיסוי ההלוואה. הלוואה זו עוזרת למי שיודע שיוכל להחזיר את כל הסכום בלי בעיה והוא מבקש אותה כי כרגע הוא זקוק למזומן עד שיקבל את הסכום המיוחל.

הלוואת בלון ניתנת, לדוגמה, במקרה בו רכשתם דירה חדשה והתחלתם עבורה אך עדיין לא מכרתם את דירתכם הישנה. הלוואת הבלון  נועדה  לעזור לכם בעמוד בתנאי הרכישה של הדירה החדשה ו”להמתין” להכניס שיגיע ממכירת הדירה הישנה. כלומר הבנק או חברת המימון תיתן לכם את הכסף ותגבה רק את התשלומים הנלווים עד למכירת הנכס  ועד לרגע בו תוכלו לפרוע את הלוואת הבלון. לחצו כאן וקבלו גישה ל-מדריך הלוואות.

הלוואה לטווח ארוך

זוהי הלוואה הנמשכת לאורך מספר שנים עם אפשרות פרעון ל-4-8 שנים. הלוואה זו יעילה בעיקר לסטודנטים המתחילים ללמוד ובכל חודש יכולים להסכים על החזר של הריביות בלבד, ואז כשיסיימו את לימודיהם יוכלו להתחיל להחזיר את ההלוואה עצמה, בלי להתייסר על כך שאין להם יכולת לכלכל עצמם בזמן הלימודים.

הלוואה באפס ריבית והצמדה

זוהי הלוואה בלי ריבית שכמובן מתאימה מאוד לסטודנטים המגיעים לבנק עם סכום כסף המספיק לתשלום על הלימודים לשנה הראשונה וכך נמנעים מתשלום ריבית מיותרת כי הסכום נמצא בחשבונם כדי להחזיר את ההלוואה כל חודש.

הלוואת גישור

זוהי הלוואה שאדם יכול לקחת על סמך סכום כסף עתידי שיכנס לחשבונו וכך יוכל לפרוע את הלוואה שלקח.

סכומים היכולים להגיע מקרן פנסיה או תוכנית חיסכון שיפתחו בעוד כשנה. כך יוכל להשתמש בכספי ההלוואה בזמן הווה.

הלוואת אקספרס

זוהי הלוואה שניתן לקבל תוך 24-48 שעות. בלי לעבור את התהליך המייגע  של מספר שבועות או חודשים שבהם יש צורך להגיש טפסים , להמציא מסמכים ולהביא ערבים. אם יש צורך בכסף מיידי הלוואה זו היא הפתרון. בדרך כלל יכולה להינתן על ידי הבנק או חברת האשראי שבזו תשלומי החיוב בכרטיס נדחים למועד מאוחר יותר.

מדד המחירים לצרכן

המחירים עולים כל הזמן בגלל האינפלציה. בכמה הם עולים? המדד הוא התשובה. בודקים כל חודש כמה עלו מחירי המצרכים והשירותים כפי שזה מתבטא בסל הצריכה של משפחה ממוצעת. מדד המחירים לצרכן מתפרסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ב-15 לכל חודש (אינפלציה של 5% מעלה את המדד ב- 5%).

הלוואה צמודה למדד

זוהי הלוואה שבכל חודש התשלום נמדד  לפי המדד החודשי שנקבע . לדוגמא לקחתם הלוואה והתחייבתם להחזיר בכל חודש מאה שקלים עם המדד עלה ב- 3% אז תחזירו באותו החודש 103 ש”ח. אם המדד ירד ב- 5% אז תצטרכו להחזיר באותו חודש רק 95 ש”ח.

מסגרת אשראי

זהו הסכום הנקבע על ידי הבנק בו הלקוח יכול לחרוג מהסכום שהוא מכניס כל חודש לבנק (משכורת בדרך כלל ). כלומר אם ההוצאות עולות על ההכנסות בחשבון והלקוח נכנס למינוס, המינוס הזה הוא למעשה סכום כסף מוסכם מראש שניתן ללקוח מבלי שהוא נמצא בחשבון העובר ושב. מסגרת האשראי נקבעת בדרך כלל לפי תזרים המזומן שנכנס לחשבון ועל פי התחייבויות שונות של הלקוח.

פרעון מוקדם

זוהי פעולה שבה הלווה מחזיר את סכום ההלוואה מוקדם יותר משסיכם עם הבנק . על פעולה זו בדרך כלל הבנק או הגוף הממן ” קונס ” את הלווה על שהחזיר את הסכום מוקדם יותר מכיוון שהוא מפסיד את החזר הריבית שהוסכמה עם הלקוח. חשוב לבדוק בלקיחת הלוואה מהי עמלת הפרעון המוקדם.

ריבית פריים

זוהי ריבית בסיסית לתמחור הלוואות ופקדונות. ריבית זו נקבעת על ידי הבנק ומתואמת בין כל הבנקים ללא תחרות על אותו הסכום. במדינות רבות נקבעת הריבית על ידי הבנק המרכזי, דוגמת בנק ישראל או הבנק הפדרלי של ארצות הברית. אחוז ריבית פריים קבוע (r), הוא המרווח בגובה של 1.5%, מעל לריבית בנק ישראל המוצהרת.
הלוואות ומשכנתאות בהליך מהיר

פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות. גיוס על בסיס הצלחה בלבד, חיתום מהיר, אישור עקרוני תוך 72 שעות

Facebook
Twitter
LinkedIn

מלאו עכשיו פרטים לשירות הסרת מסמכים משפטיים מגוגל

מלאו עכשיו פרטים לשירות הסרת מסמכים משפטיים מגוגל

ניהול מוניטין

התקשרו לרונן הלל - 052-2508109. ניתן גם למלא פרטים לייעוץ ולהזמנת השירות - ניהול מוניטין והסרת מסמכים משפטיים מגוגל

הלוואות ומשכנתאות בהליך מהיר

פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות. גיוס על בסיס הצלחה בלבד, חיתום מהיר, אישור עקרוני תוך 72 שעות